شرکت سفیر ماشین آروین
بخش تولید کوره های القایی
سیستم هیدرولیک
هر بوته توسط دو جک هیدرولیک بلند شده و مواد مذاب را تخلیه میکند. سیستم هیدرولیک وظیفه به حرکت در آوردن روغن در مسیر تعیین شده برای تغذیه پمپ جک ها را دارا میباشد.

برای حرکت دادن بوته ها و تخلیه ذوب از سیستم هیدرولیک استفاده شده است که از لحاظ امنیت و دقت بهترین روش می باشد و استفاده از آن بسیار آسان بوده و قابلیت استفاده از برق و دستی برای پمپ کردن روغن و حرکت بوته ها را دارد.

كنسول هیدرولیك جهت عمل تخلیه مذاب تعبیه شده كه شامل موارد زیر می باشد:
1. بدنه كنسول
2. شیر فرمان دو طرفه دو قلو (برای دو بوته)
3. پك هیدرولیك
4. الكترو موتور 3 فاز
5. پمپ هیدرولیك
6. فیلتر برگشتی
7. سیستم تخلیه اضطراری پمپ دستی

چک لیست های بازدید های دوره ای برای اطمینان از عملکرد صحیح سستم هیدرولیک در اختیار خریدار قرار میگیرد. در صورت قطع برق و از کار افتادن پمپ هیدرولیک، سیستم اضطراری در نظر گرفته شده است که این سیستم امکان تخلیه مذاب از بوته ها را فراهم میکند. پانل هیدرولیک که بر روی فونداسیون ذوب گیری و در کنار بوته ها قرار میگیرد، وظیفه کنترل حرکت بوته ها را بر عهده دارد.
برج خنک کننده
این برج ها بر حسب سفارش مشتری از جنس فایبرگلاس یا گالوانیزه ساخته میشوند. مزیت برج های فایبرگلاس این است که علیرغم داشتن قیمت بالاتر، از خطر زنگ زدگی و پوسیدگی در امان هستند. جریان هوا در برج های خنک کننده ی مورد استفاده در شرکت دماوند، در خلاف جهت پاشش آب میباشد. این موضوع بازدهی عمل خنک کنندگی را به شدت افزایش داده، در مصرف آب صرفه جویی بعمل می آورد.

این برج ها بر خلاف مدل های قدیمی، از فن های سانتریفیوژ که بازدهی کمی دارند، استفاده نمیکند و عمل هوادهی توسط ملخ هایی که با گیربکس به موتور متصل هستند صورت میپذیرد. مجموعه عوامل ذکر شده موجب میشود که این برج ها نسبت به نمونه های سنتی بازدهی الکتریکی بالاتر، قدرت خنک کنندگی بیشترو مصرف آب کمتری را داشته باشند.

علاوه بر این نوع برج ها، برج های با بدنه گالوانیزه هم وجود دارند که اگر چه به لحاظ داشتن قیمت کمتر دارای مزیت میباشند، نقطه ضعفهای مختلفی در عملکرد نسبت به برج های با بدنه فایبرگلاس دارند.
سیستم پمپاژ
در این پانل، پمپ های آب لازم جهت به گردش در آوردن آب در قسمت های مختلف تابلو و کویلها تعبیه شده اند. سیستم آب مجهز به ضد یخ میباشد که در فصول سرد سال، از ترکیدگی لوله های در اثر یخ زدگی جلوگیری به عمل می آورد. در مسیر لوله کشی آب، فلوسوئیچ ها و ترمو سوئیچ های مختلفی تعبیه شده اند که در صورت گرفتگی هر مسیر، اخطار لازم را به PLC ارسال کرده و اوپراتور را از بروز مشکل مطلع می نماید.

پمپها، فن های برج خنک کننده و سایر المان های مربوط به سیستم خنک کاری، هم از طریق رابط کاربری HMI و هم از طریق کلیدهای تعبیه شده بر روی تابلوهای پمپاژ قابل کنترل هستند.

بسته به اینکه سیستم خنک کاری از چه نوعی باشد ( مدارباز، مدار بسته و …)، آرایش ها و مدل های مختلفی از تابلوهای پمپاژ ساخته میشود. در صورت قطع برقريال آب از طریق منبع 10 هزار لیتری کویل را خنک کرده و از آسیب دیدن ان جلوگیری میکند.
تابلو برق
منابع تغذیه در کوره های القایی وظیفه تامین جریان متناوب در کویل را برعهده دارند. منبع تغذیه های ساخته شده توسط شرکت کوره های القایی سفیر ماشین آروین محدوده فرکانسی 300 هرتز تا 50 کیلوهرتز و محدوده توانی 5 کیلووات تا 5 مگاوات را شامل می­شود. این منابع تغذیه در کاخانجات ذوب فلزات سراسر کشور به صورت تمام وقت مشغول به کار میباشند و به دلیل طراحی قدرتمند، بازدهی بالا، فن آوری روزآمد و قابلیت اطمینان به خوبی مورد استقبال واقع شده اند. این منابع تغذیه از تکنولوژی سری بهره مند هستند که دارای مزایای زیر است:

1. تمامی اجزای منبع تغذیه در یک کابین تعبیه شده که نسبت به سیستم موازی منجر به ایمنی بالاتر، فضای مورد نیاز کمتر و سهولت در نصب و راه اندازی سیستم میشود.
2. به دلیل ماهیت مداری سیستم، از ابتدای فرآیند ذوب تا انتهای آن میتوان توان کامل را به بار تزریق کرد. برخلاف سیستم های موازی، این امر منجر به کاهش زمان ذوب گیری، و افزایش نرخ تولید کارخانجات فولاد میشود.
3. مصرف توان راکتیو در مبدل های سری در تمامی قدرتها نزدیک به صفر است. در حالیکه در مبدل های موازی، در زمان هایی که توان کاهش داده میشود، مصرف توان راکتیو منجر به تحمیل هزینه های اضافه به مصرف کننده میشود.

از جمله قابلیت های منابع تغذیه شرکت کوره های القایی سفیر ماشین آروین میتوان به موارد زیر اشاره کرد.سیستم های کنترلی طراحی شده توسط مهندسین شرکت، هرگونه خطای احتمالی در عملکرد سیستم را به سرعت تشخیص داده و در صورت بروز اتصال کوتاه یا اختلالات احتمالی دیگر، به سرعت سیستم را حفاظت کرده و عملکرد صحیح آن را تضمین میکند.

1. SCR های استفاده شده در مدارات الکترونیک قدرت، تقریبا در نصف مقادیر نامی بکار گرفته می شوند. همین موضوع باعث میشود فشار وارد بر آنها کاهش یافته، و به دلیل داشتن حاشیه امنیت بالا و دمای پایین در نقطه کاری، عمر آنها چندین برابر افزایش میابد. بالا بودن عمر SCR ها به معنای کاهش هزینه ی تعمیرات و نگهداری در کوره هاست.
2. توان سیستم توسط کاربر تنظیم شده و به ازای بارهای مختلف و شرایط گوناگون توان خروجی با دقت روی مقدار وارد شده تنظیم میشود. این مسئله قابلیت تکرار پذیری فرآیند ذوب را ایجاد میکند.
3. ادوات بکار رفته در تابلو منبع تغذیه، از برندهای مطرح و شناخته شده جهانی هستند که منجر به طول عمر بالاتر آن ها میشود.
4. سیستم نشت یاب به منظور کنترل ضخامت جداره نسوز بوته ها، باعث میشود ایمنی کاربر در برابر نفوذ مذاب به کویل ذوب تضمین شود.
5. PLC مورد استفاده در این تابلوها، به صورت خودکار عیب های اجزای مختلف سیستم را نمایش داده و محل آن را مشخص میکند.
6. قابلیت کنترل بخش های مختلف سیستم از طریق پانل لمسی و همچنین نمایش پارامتر های مختلف کاری بر روی آن
7. جایابی المان های تابلو به گونه ای است که تعمیرات و نگهداری آن سهولت بخشیده است. علاوه بر این، دفترچه راهنمای ارائه شده و راهنمایی های واحد خدمات تا حد امکان هزینه های خدماتی شرکت را کاهش میدهد.
8. سنسورهای دما و جریان آب، هر گونه اخلال در سیستم خنک کاری را گزارش داده و از آسیب دیدن سیستم جلوگیری میکنند.

خانه خدمات محصولات نمایندگیها گالری تصاویر گالری فیلم مقالات درباره ما تماس با ما
کرج ، ماهدشت ، بلوار امام خمینی ، خیابان یاس ، شرکت سفیر ماشین آروین
09120818538
09120818538 - 09192411612
smarvin
smarvin
safir_machine_arvin
09120818538
طراح و برنامه نویس: محمد ملکوتی